esma

Tak dneska se objevila zásadní novinka a přiznám se nijak mě nevadí. Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) dnes oznámil, že se v zájmu ochrany retailových investorů dohodl na zákazu binárních opcí a řadu dalších uprav. Nařízení bude platné v celé Evropské unii. Nebudu rozepisovat detaily, podivjte se na tiskovou zprávu v češtině co uvedlo ČNB ZDE a pak časté otázky ZDE.

Když vetšinu to shrnu v pár bodech:

 

Snad definitivní konec binárních opcí

Já osobně jsem naprosto pro, pokdu broker nabízel binární opce pro mě to byla jen známka toho že to je totálni shit broker co vás za každou cenu chce vobrat po všechny prachy.

Ochrana před negativním zůstatkem

Brokeři budou muset zavézt takzvanou ochranu před negativním zůstatkem. Což znamená že obchodníci se nebudou moci dostat do mínusového zustatku, jak se stalo například pří ukončení intervencí na Švýcarském franku od SNB. Tak tedka veřím že všeci čtenáři mé poslední knihy „Praktický Money Management aneb jak řídit riziko na burze“ zpozornili a hned si vspoměli na AOS které děla obří zisky na demu. No budu zkoupat pak detaily a přesné smlouvy brokeru :-) myslím že se zas vrhnu na otravovaní českých zastoupení brokeru, ale nejen přes mé jméno :-)

 

Snížení finanční páky

Dojde k snížení pákového efektu pro běžné účty. U forexu bude nově maximální finanční páka 30:1.  U komodity, akciové indexy dojde ke snížení na páku 20:1 a 10:1 a u kryptoměn ž na 2:1.  Tady musím taky souhlasit, ikdyž některé agresivní metody řízeni MM (popisuji v knize o MM) co jsem dříve dělal nepujdou, ale nevadí.

Celé změny budou ještě pár měsícu trvat než naběhnou, ale dočkáme se jích.

podivjte se na tiskovou zprávu v češtině co uvedlo ČNB ZDE a pak časté otázky ZDE.