111
Je důležité si uvědomit, že dané webináře a semináře jsou zdarma, tak nemůžete čekat jako by vás učil George Soros. Slyšel jsem, že semináře jsou na nic, ovšem podle mě jsou pro začátečníky lepší než knihy za 900 Kč…

Na začátek bych chtěl napsat, že je možné, že v tomhle článku budu trochu nadržovat XTB. Přece jen na vzdělávacích videích od XTB jsem defakto vyrostl, když jsem v roce 2011 začínal s tradingem. Ono v té době snad ani žádná videa zdarma v češtině nebyla, tedy ve vetším rozsahu a né jen desetiminutová videa, která vám nic nedají. A podle mě jsou webináře lepší, než většina knih o tradingu co jsem četl.

Webináře / videa

V roce 2011 jsem vyděl snad všechny vzdělávací videa od XTB a v následujících letech jsem se pravidelně díval na videa, ale už né na všechny. Můj soukromý názor tedy je, že v češtině nabízí zatím XTB největší nabídku videí o tradingu a zároveň i v nejvyšší kvalitě co je zdarma.
+ zdarma
+ rozsah témat
+ délka videa, nejčastěji kolem 1 hodiny, tak že to nejsou žádné desetiminutová videa kde je jen nástřel
+ možnost kdykoliv spustit a pozastavit
+ při premiéře (tedy když je živě) možnost napsat dotaz, který často bývá zodpovězen
+ lip střebávám informace než z knihy

- defakto žádné téma o AOS (kromě jednoho)
- je důležité si uvědomit, že dané webináře jsou zdarma, tak nemůžete čekat jako by vás učil George Soros :-)

Vzdělávací cyklus ukončen certifikátem

V termínu od 8. října do 12. prosince minulého roku nabídli zajímavý vzdělávací cyklus, který byl o tom, že každých pár dnů byl nový webinář od začátků až po defakto zhlednutí všech webinářů. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, až na to, že každý týden byl test z témat, co se probrali daný týden. Celkem bylo osum testů a vždy byla povinnost vyplnit test do určitého termínu, pokud si dobře pamatuji tak do zadaní dalšího testu. Pokud jsem v řádném termínu vyplnily všechny testy tak jsem následně poštou obdržel certifikát, který sice nemá žádnou vypovidajici hodnotu, ale tak nějak to potěší a v dané době motivovalo pravidelně se koukat na dané webináře. Dole jsem pro srandu nafotil jak vypadá můj certifikát.

Semináře

Za ty roky jsem byl na většině celodenních seminářů, co pořádal XTB a BOSSA a i na těch které trvaly jen pár hodin.
+ zdarma
+ občas zajímavé
+ občas zajímaví lidé, jako byl Ludvík Turek, ikdyž podle něho nedělal jsem nakonec nic, je s ním vážně sranda a skvělý šoumen a klidně bych šel na další seminář kde by byl on, sice né kvůli vzdělaní, ale pobavit se.
+ u celodenních občerstvení
+ předem dostanete vytisknuté skríny obrazovek z prezentací, kde si můžete psát poznámky (tohle by mohla Bossa zkopírovat)

- u celodenních se probírají zpravidla jen základy, tedy nic co by nešlo najít na webinářích (kromě akce s panem Turkem)
- v roce 2014 snad nebyla žádná akce
- účelem je spíše pro začátečníky a nalákaní nových klientů

Závěrem bych řekl, že na webinářích se dozvíte více důležitých informací, což je taky logické, přece jen na seminářích, které jsou určené pro masy a na nalákání nových klientů by asi moc lidi nevydrželo hodinovou přednášku o Fibonacciho číselné postoupnosti. Ovšem pokud se jedná o seminář určený pro pokročilé nebo jen na přesně dané téma tak už dává mnohem vetší smysl se ho zúčastnit.

Někdy příště zas napíši své soukromé poznatky o vzdělávaní, co nabízí BOSSA.
xtb2

xtb1

xtb
ironfx

ifc-markets