1-sc

 

Občas na facebooku nebo na netu narazím na někoho, kdo ukazuje svoji „dokonalou“ křivku růstu a skoro bez žádného propadu nebo dokonce bez jediného stop-lossu. Mnohdy nabízejí kopírovaní signálu, nebo za poplatek, že vás naučí takhle obchodovat, ovšem věřím, že vetšina čtenářů tohoto blogu hned ví, že tu něco smrdí a to hodně.

 

Ono dokonalá křívka růstu a bez žádného stop-lossu možná pro naprostého nováčka bude připadat atraktivní, ale mohu vám garantovat, že je to jen past a je otazka času kdy sklapne a smaže účet. A věřte mi neni ani nijak složité vytvořit takovou křivku na reálném účtu (sám mám AOS, ale tedy s nějakou ochranou, tak že uplné smazání účtu se neděje), jen snad nikdy nebude dlouhá rok, ale v řádech měsíců max. Proč? protože pak dojde se k bodu zlomu a bude velký propad nebo rovnou smazání účtu…. 

 

Jak dosáhneme takové křivky? 

 

Velice snadno (ne) obchodujete skoro jakoukoliv myšlenku, ale hlavně často a za malé loty, například se otevře každou svíčku jeden obchod a nastaví se TP pár bodu, anebo traling stop, ale hlavně nedáte žádný stop-loss, pak tedy jdete pro malé zisky a ztrátové obchody necháte běžet než dojdou (možná) časem to TP, takhle se stane, že třeba
ztrátový obchod držíte týden a má obludnou hodnotu. Po čase i ten ztrátový obchod nakonec dojde k TP a bude uzavřen, jen že stačí nečekaná událost (černá labut) nebo hodně silný trend, který trvá dlouho a otevřená pozice se dostane do takové hodnoty, až samo platforma vám uzavře pozici na margin-call a smaže většinu účtu.
Proto velmi často propagátoři těhle výsledků, vám nebudou chtít ukázat kolik a v jaké hodnotě jsou otevřené pozice.

Ukázkový příklad

 

na začátku článku jsem vložil výpis z účtu jednoho mého AOS (schválně bez podrobností o neuzavřených pozicích), které jsem ze srandy upravil jako šíléneho scalpa a na podobném principu, jedná se tedy o „prasárnu“ co nemá stop-loss (tedy v mém případě má, ale asi na hodnotě 5% z kapitálu, teda asi cca 10 000 bodu) a jde si přes traling při par bodiků, třeba jen pro 5 bodů a vstupuje na promyšlené myšlence třeba třikrát do hodiny, ale to neni důležití. Plus tedy má vylepšení, že pokud je ztrátový obchod, tak neotevře v tom směru žádný další obchod. Ještě mám jednu zásadní myšlenku z které by se dalo několikrat zvíšit ziskovost a přitim zachovat současný poměr ztrát.

Tak, že strategie vytváří dokonalý zisk s min. DD, ovšem má mnoho otevřených pozic co jsou ve ztrátě

 

Danou strategii jsem třikrát, vždy měsíc nechal nonstop běžet, a jednou skončil měsíc v zisku asi 15% (po odečtení otevřených pozic), pod druhé v minusu celkovém asi -20%(hold tenkrat chytl SL díky nějaké černé labuti) a ted po třetí po asi 11 dnech je po odečteni otevřených pozic na nule.

 

Co jsem tím chtěl říci

 

Lidi nevěřte dokonalé křivce bez propadů, propady a i klidně měsíční ztráta je naprosto normální a patří ke každému zdravému obchodovaní a nezapomínejte vždy nastavit Stop-Loss.

 

Zde vidíte otevřené pozice.

2-sc

3-sc