111

 

Nedávno jsem si pořídil program Strategy Quant, který hledá strategie na bázi genetických algoritmů, tak jsem se rozhodl, že občas na blog vložím nějaké poznatky o daném programu a nějakou strategii.  Musím říci, že se teprvé seznamuji s programem a bylo mi řečeno, že doba učení bude tak šest měsíců, tak prozatím neovládám daný program.

Za poslední týden jsem po velkým filtrací našel dohromady tři strategie, ovšem co nakonec neprošli důkladným testem robustnosti a osobně je na soukromí účet nedám, ale to ještě neznamená, že se musí jednat o špatné strategie.

Tak jsem se rozhodl, že je sem vložím, a třeba se někomu budou trošku líbit. Zde jsou: tri strategie EURUSD

Jedná se vždy o soubor .mql4 (v nazvu je napsaný timeframe a měnový par, tedy jen EURUSD) a pokud máte Strategy Quant tak i soubor .str

 

Upozornění Všechny informace poskytované na tomto serveru jsou určeny výhradně ke studijním účelům. Neslouží jako investiční doporučení.

Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel a autoři serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů. Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost.

 

Trochu informací o strategiích, hledal jsem strategie co byli ziskové, až od roku 2009, proto pro dřívější roky jsou horší. Vždy se počitají obchody o velikosti 0,1 lotu a velikost účtu je 10 000 USD.

1.) EURUSD_M30_Strategy 40.74

1

 

2

2.) EURUSD_D1_Strategy 15.57

3

4

3.) EURUSD_D1_Strategy 26.42

5

6

 

4.) Když je dáme všechny dohromady

Z testu vyšlo, že nejvetší DD je 11% u třetí strategie, když je dáme všechny dohromady tak se nám sečtou zisky ale i ztráty, ale zároven se občas protichudné obchody vyrovnají a díky tomu dosáhneme lepší křivky a max DD jen 12% což je jen o 1% navýšení. Ale přesto musím upozornit, že se nejdná o robustní strategie a sám je nebudu obchodovat.

Silná modrá čára je součet třech strategii

7

8