python_640x400

Tento článek, ani neni tak článek jak spíše odkazy na ruzné kurzy o programovacím jazyku Python v češtině/sk (v angličtině najdete toho mraky zdarma), který má velké uplatnění právě pro AOS obchodníky. Pythonu se věnuji z toho důvodu že pracuji v programu Quantopian, kde musí byt AOS napsané právě v pythonu. Tak doufám vám můj seznam knih a kurzů jazyku python pomůže…

Prvně co je Python dle wikipedie.

Možná už některé odkazy nebudou fungovat, přece jen jsem daný článek měl rozepsaný asi 2 měsíce a spostupně jsem tam vkládal odkazy pro sebe.

1.) Knihy jak programovat Python:
Ponořme se do Python(u) 3 (RV 2017)

Python 3 – Mark Summerfield (RV 2010)

 

2.) ZeroPoint – jedná se o 8-dilný serial jak na python na youtube, kde hned od začátku se začíná s praktickým příkladem

 

3.) Honza Javorek – Jak se naučit programovat (v Pythonu)  - nejedná se o kurz, ale dobrá přednáška z Brněnské hospůdky, kde jsem dříve chodil na jiné přednášky, tak že ta atmosféra je normální a neni to umělé :-)

Pokud se vám autor libý tak zde je další jeho material k pythonu.

 

4.) Honza Král – Co ten Python všechno umí  seznámení co je python a na co je

 

5.) pyladies.cz  Pokud jste žena, máte to snažší než muži nejen v tradingu, ale i u programování. Pak máte kurz zcela zdarma, pokud jste chlap máte smůlu :-)

 

6.) Mraky různých studijních materiálů k pythonu https://python.cz/zacatecnici/

 

7.) Pokud neholdujete videu, tak zde