Důležitost výše spreadu při testech, aneb jak to ovlivní zásadně výsledek
Při testech AOS je krom 99% kvality dat taky potřeba nezapomínat na vložení reálného spreadu. Často se stává že omylem testujeme s naprosto minimalním spreadem a pak se divíme na reálu, že to vůbec neni tak ziskové jak jsme čekali, proto doporučuji dávat radši větší spread při testech. Poměrně jednoduše se dá totiž vytvořit ziskové AOS s nulovým spreadem, ovšem při započtení realného spreadu je naraz strategie buď šul nul nebo často i ztrátová. A právě téhle souvislosti mnozí prodejci nic moc AOS využivají, a schválně prezentují vysledky s žádným spreadem nebo nereálným, kde neni problém dosáhnout pěkného zisku, a když pak aos hodite na reálné podmínky tak je díky spreadu často neziskové.
Ukážeme si malou ukázku jednoho AOS (kde si jde pro menší zisky a spread tam hraje vetší roly než strategie na D1) na 99% datech a testech od 2009 do 2015, a kde je cca 1900 transakcí a vždy se testovalo stejné nastavení a jen jsem měnil spread.
Spread 2 – tedy naprosto nereálný, normální spread je 16
Celkový zisk: 221 670 ( s reálným spreadem je jen 127 079 )
Spread 20 – tedy reálný (normální spread je 16)
Celkový zisk: 127 079 ( tedy skoro poloviční oproti špatnému spreadu )
Spread 13 – trožku nižší (normální spread je 16)
Celkový zisk: 152 922 (cca o 20% vetší zisk než při speadu 20 )
— Podpořte tenhle blog —-
Pokud chcete podpořit tenhle blog prosím kupte AOS nebo knihu o tradingu.
AOS co sám použivám je na http://www.aos24.cz/
Knihy o tradingu na http://www.tradingknihy.cz/
Related Posts
Vytisknout | Tento příspěvek napsal Radek, 21.11.2015 v 21:17 do rubriky AOS - Automatické obchodní systémy, Forex roboti, Programování AOS. Můžete sledovat komentáře na tento článek pomocí RSS 2.0. Můžete taktéž zanechat komentář nebo odkázat z Vašeho vlastního webu. |